این روزا به دلیل شیوع و گسترش غیر قابل باور بیماری کرونا و قرنطینه عمومی بیشتر از همیشه اخبار را دنبال میکردیم. ماه ها پیش زمانی که اخبار از وضعیت بیماری در شهر ووهان چین و قرنطینه جدی اش گزارش پخش میکرد کسی تصور نمیکرد روزی دچار همان بحران و وضعیت شویم و ماه ها در خانه بمانیم. در حسرت بوسه و آغوش عزیزانمان بسوزیم، مدارس و کارهایمان را تعطیل کنیم،فروشگاه ها و خیابان ها را ببندیم و مجلس عروسی،میهمانی،تولد،جشن یا ختم  را کنسل نماییم . بهرحال زندگی برای غافلگیر کردن ما راه های زیادی دارد حتی اگر یکی از آن راه ها غافلگیری همه مردم  دنیا باهمدیگر در شرایط و بحرانی مشابه  باشد. 

این روزها اما در کنار اخبار و گزارشاتی که دیگر عادی و معمول به نظر میرسند و دلیل کافی دارم که حالا نادیده شان بگیرم صدایی در سرم مدام تکرار میشود که ظاهرا میخواهد دو خبر و شاید هم دو درس به من بدهد.

خبر اول خبر  خوبی است و آن اینکه بهرحال زندگی با همه حوادث و اتفاقات خوشایند و ناخوشایندش باز هم ادامه دارد. به قول آنا گاوالدا در کتاب من او را دوست داشتم ما مرده هایمان را دفن میکنیم اشک هایمان را پاک میکنیم و  باز هم به دنبال اتوبوس ها خواهیم دوید و فرزندانمان را به مدرسه خواهیم فرستاد. 

و خبر دوم شاید  خبر بدی باشد و آن  اینکه بهرحال همچنان باید به  این بازی (بازی زندگی و حفظ بقاء)  ادامه دهیم تا زمانی که به هر دلیل مجبور به ترک آن شویم. شاید برنامه زندگی در این بین کمی دچار تغییر و اختلال شده باشد اما تعطیل بردار نیست. این زندگی سراسر  فراز و فرود هنوز هزاران خبر و حادثه و اتفاق خوشایند و ناخوشایند در راه دارد که رو به رو شدن با هر کدام چالشی جدید است. ممکن است برایت کارت دعوت خصوصی بفرستد و یا تو را با  همه مردم دنیا باهم در ضیافتش مهمان نماید. 

ما هنوز گلهایمان را آب میدهیم، لباس هایمان را میشوییم،زیر لب شعر و ترانه  زمزمه میکنیم،غذا میپزیم و شبها در رویای خود سیر میکنیم و صبح بازهم نقش هایمان را بازی میکنیم. اکنون بیشتر از هر زمان دیگر دلتنگ طبیعت و گردش بدون ترس و واهمه هستیم دلتنگ اجتماع و گردهمایی های شلوغ دلتنگ بوسه و آغوش و دست دادن های بدون ترس و تذکر ، دلتنگ دنیای آرام و بی خیالی که قبلا در روابطمان باهم داشتیم و حال از آن محروم شده ایم و امیدواریم زمانی که همه از این وضعیت و محرومیت خلاص شدیم انسان های با ملاحظه تری شده باشیم. انسان های سپاس گذار تر و قدردان تر و دست شسته تر :) 

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها